Battery-powered Buggy S2588 Blue
Package dimensions:
135 x 90 x 55 cm
Package weight:
37 kg
| Color | Blue |
| Measurements | 136cm x 93cm x 104cm |
| Weight | 27kg |
| Cita informācija | 95 |
| Required items | 2x12V7Ah |
| Recommended | 2.4G |
| Amount of details | 8 hours |
| Sėdynės | Eco-leather |
| Atidaromos durys | + |
| Saugos diržai | + |
| Naudojimo trukmė | up to 1 hour |
| Muzika ir garsai | MP3 AUX |
| Ratai | EVA |
| Max. Speed | 3-5km/h |
| Lights | Headlights |
| Gearbox | 2 Gears (forward/backward), 3 Speed Modes (slow, normal, fast) |
| Product length in centimeters | 95 |
| Operating weight | 27kg |
| Remote control | 2.4G |
| Engine | 4x45W |
| Battery | 2x12V7Ah |
| Charging time | 8 hours |
| Brakes | Automatic Upon Gas Release |