XMX611 Blue Battery Tractor
Vehicle specification:
Motors - 2x45W
Battery - 12V4.5AH
Maximum load - 30 kg
Speed - 3-8 km / h
Suitable age - 3-8 years
Remote control - 2.4G
Music panel - USB, microSD, AUX
Vehicle dimensions:
136.5 cm x 50 cm x 52.5 cm
Weight: 12.3 kg
Carton dimensions:
84 cm x 50 cm x 40 cm
Weight: 15.5 kg
| Color | Blue |
| Measurements | 136,5 cm x 50 cm x 52,5 cm |
| Cita informācija | 55 |
| Recommended | 35kg |
| Sėdynės | Plastic |
| Atidaromos durys | ✕ |
| Saugos diržai | ✓ |
| Naudojimo trukmė | 1-2 hours |
| Muzika ir garsai | USB |
| Ratai | Plastic with a Rubber Stripe |
| Max. Speed | 2-4km/h |
| Lights | Headlights |
| Gearbox | 2 Gears (forward/backward), 2 Speed Modes (slow/fast) |
| Product length in centimeters | 55 |
| Operating weight | 12,3kg |
| Remote control | 2,4G |
| Engine | 2x45W |
| Battery | 12V7Ah |
| Charging time | 8 hours |
| Brakes | Automatic Upon Gas Release |