Battery Car DK-RR998 Black Painted
Functions:
Battery: 24V7AH,
Drive: 2*240W,
Remote Control: 2.4G,
Wheel softness: EVA,
Seats: LEATHER
Equipment:
MP4,
five-point seat belts,
FRONT LIGHTS,
REAR LIGHTS,
MUSIC,
TF port,
USB,
BLUETOOTH,
MP3,
FM RADIO,
POWER INDICATOR,
OPENING DOORS,
FOUR WHEEL SUSPENSION,
MOVING THE HANDLE.
Age: 3-8,
Max load: 35KG,
Speed: 3-8KM/H
Car dimensions:
131cm x 81cm x 60cm
Size of the package:
134cm x 72cm x 37.5cm
Weight with packaging:
34.5kg
| Color | Black Painting |
| Measurements | 131 cm x 81 cm x 60 cm |
| Weight | 30kg |
| AGE RANGE | +3 |
| Muu teave | 134 |
| Required items | 24V7Ah |
| Recommended | 2.4G |
| Amount of details | 8 hours |
| Gender | unisex |
| Sėdynės | Miękka ekoskóra |
| Atidaromos durys | ✓ |
| Saugos diržai | ✓ |
| Naudojimo trukmė | up to 1 hour |
| Muzika ir garsai | USB |
| Ratai | EVA |
| Max. Speed | 3-8km/h |
| Lights | Headlights, Taillights |
| Gearbox | Automatic, 3 gears |
| Operating weight | 30kg |
| Remote control | 2.4G |
| Engine | 2x240W |
| Battery | 24V7Ah |
| Charging time | 8 hours |
| Brakes | Automatic Upon Gas Release |