Battery-powered car Dodge Charger Police White and Black
Size of the package:
107.5cm x 56.5cm x 33cm
Packaging weight:
15.6 kg
| Color | White-Black |
| Measurements | 112cm x 68cm x 50 CM |
| Weight | 13kg |
| Muu teave | White-Black |
| Required items | 12V7Ah |
| Recommended | 2,4G |
| Amount of details | 8 hours |
| Pridedami priedai | pilot |
| Sėdynės | Miękka ekoskóra |
| Atidaromos durys | + |
| Saugos diržai | + |
| Naudojimo trukmė | up to 1 hour |
| Muzika ir garsai | MP3, USB Music Panel |
| Ratai | EVA |
| Max. Speed | 2-6km/h |
| Lights | Headlights, Taillights |
| Operating weight | 13kg |
| Remote control | 2,4G |
| Engine | 2x45W |
| Battery | 12V7Ah |
| Charging time | 8 hours |
| Brakes | Automatic Upon Gas Release |