Battery-powered car Mercedes G63 XXL Green 4x4
Size of the package:
148cm x 84cm x 50cm
Packaging weight:
54kg
| Color | Green Painting |
| Measurements | 158 cm x 93 cm x 81 cm |
| Weight | 47 kg |
| Muu teave | Green Painting |
| Required items | 12V14Ah |
| Recommended | 2.4G |
| Amount of details | 8 hours |
| Sėdynės | Miękka ekoskóra |
| Atidaromos durys | ✓ |
| Saugos diržai | ✓ |
| Naudojimo trukmė | up to 1 hour |
| Muzika ir garsai | MP3 AUX |
| Ratai | EVA |
| Max. Speed | 3-8km/h |
| Lights | Headlights, Taillights |
| Gearbox | Automatic, 3 gears |
| Operating weight | 47 kg |
| Remote control | 2.4G |
| Engine | 4x55W |
| Battery | 12V14Ah |
| Charging time | 8 hours |
| Brakes | Automatic Upon Gas Release |