Battery-powered car Mercedes Actros Pink 4x4
Vehicle dimensions:
126 cm x 68 cm x 102 cm
Packaging weight:
30 cm
| Color | White |
| Measurements | 126cm x 68cm x 102cm |
| Weight | 30kg |
| Muu teave | 126 |
| Required items | 2x12V7Ah |
| Brand name | Mercedes |
| Recommended | 2.4G |
| Amount of details | 8 hours |
| Sėdynės | Eco-leather |
| Atidaromos durys | + |
| Saugos diržai | + |
| Naudojimo trukmė | up to 1 hour |
| Muzika ir garsai | USB |
| Ratai | EVA |
| Max. Speed | 3-5km/h |
| Lights | Headlights |
| Gearbox | 2 Gears (forward/backward), 3 Speed Modes (slow, normal, fast) |
| Product length in centimeters | 126 |
| Operating weight | 30kg |
| Remote control | 2.4G |
| Engine | 4x45W |
| Battery | 2x12V7Ah |
| Charging time | 8 hours |
| Brakes | Automatic Upon Gas Release |