Žaislai darželiams ir švietimo įstaigoms

Žaislai darželiams ir švietimo įstaigoms
Publikuota 2022-06-14 Skaitė 2064

Skirtingais amžiaus tarpsniais vaikai domisi supančia aplinka ir juos supančiais daiktais bei žaislais, mokydamiesi pačių įvairiausių dalykų. Pradedant nuo kognityvinių gebėjimų – pažinti geriau save ir kitus, iki komandinio darbo, bendraujant ir bendradarbiaujant. Taip pat kuo jie tampa vyresni, tuo labiau imituoja realų suaugusiųjų pasaulį ir gyvenimiškas situacijas, pavyzdžiui, žaidžiant namus, tam tikras profesijas ar personažus, kuriais jie žavisi. Todėl būtina pasirūpinti, kad žaislai ir žaidimai atitiktų ne tik vaikų amžių, bet ir jų raidą, nes žaisdami jie bręsta ir vystosi kaip asmenybės, išmoksta reikšti savo emocijas, atskleidžia vidinį pasaulį, išmoksta bendrauti ir užmegzti draugystės ryšius.

Lavinamieji žaislai ir žaidimai yra pagrindinės darbo su vaikais priemonės tiek vaikų darželiuose, tiek ir kitose švietimo įstaigose. Rekomenduojama, kad jie būtų kokybiški, suprantami ir kaip jau minėjome atitiktų vaiko amžių, raidą bei interesus. Per žaidimus, galima vaikus išmokyti sudėtingesnių dalykų, lavinti jų atmintį bei išmokyti kantrybės, koncentruojant savo dėmesį tiek į atskiras detales, tiek į visumą. Be to, žaidimo metu yra priskiriamos tam tikros rolės, kurių dėka yra mokomasi prisiimti atsakomybę bei laikytis sutartų taisyklių. Tuo pačiu vaikas gali laisvai reikšti savo nuomonę,  lavinti vaizduotę ir jaustis komandos dalimi.

Dažnai auklėtojos ar ankstyvojo ugdymo pedagogai fiksuoja kiekvieno vaiko asmeninę pažangą dienoraščiuose, aprašydamos jų asmenines, socialines ir kitas kompetencijas, kurios atsiskleidžia ne tik atliekant konkrečias užduotis, bet ir žaidžiant. Pagal tai vertinama ir visos vaikų grupės pažanga ir pasiekimai, į kuriuos atsižvelgiant yra formuojama ar koreguojama ugdymo aplinka, kurioje yra tikrai nemažai pačių įvairiausių žaislų. Pavyzdžiui, dėlionės, sensoriniai ar interaktyvūs žaislai, gali labai padėti vaikui, kuriam silpniau sekasi, pasivyti savo bendraamžius ir padeda gerai jaustis grupėje. Taip vystosi smulkioji motorika, kalbos centrų raiška, empatija ir išryškėja mažo žmogaus charakterio savybės, kurias tinkamai nukreipus, galima atrasti vaiko talentus ir gebėjimus tam tikroje srityje. Taip pat pasimato ir asmenybės tipai, kuris vaikas yra labiau intravertas ir uždaras, o kuris yra ekstravertas ir norintis dalyvauti pačiose įvairiausiose veiklose.

Vaikų kūrybiškumui pasireikšti padeda patys įvairiausi konstruktoriai, su kuriais jie gali žaisti pačiais įvairiausiais būdais, tiek sekant instrukcijas pagal pavyzdžius, statant identiškus daiktus, tiek leidžiant pasireikšti savo kūrybiškumui ir lakiai fantazijai, kuriant kažką naujo. Dažnai tokių žaidimų dėka, galima darželyje ar mokyklos klasėje originaliausių darbelių parodas, kas leis ir tėvams pasidžiaugti savo mažųjų talentais bei išradingumu. Įdomioms pamokoms ar darbeliams tikrai pravers patys įvairiausi kūrybiniai rinkiniai ir priemonės, tokios kaip modelinas, kinetinis smėlis ar slaimo gamyba su kuriais galima sugalvoti pačių įvairiausių užsiėmimų bei įtraukti vaikus į bendras kūrybines veiklas.

Mūsų asortimente galima surasti ir Montessori tipo žaislų, kurie yra labai naudingi vaikų ugdymui ir lavinimui bei yra pripažįstami visame pasaulyje, kaip itin efektyvus būdas, leidžiantis vaikui per žaidimą išmokti naujų dalykų. Be stalo žaidimų darželiams ir švietimo įstaigoms siūlome įsigyti ir lauko žaislų, smėlio žaislų, kamuolių ir judėjimo priemonių su kuriomis, vaikai gali aktyviai leisti laiką, sportuoti ar pramogauti gryname ore. Abejingų nepalieka ir radijo bangomis valdomi žaislai, su kuriais vaikai gali organizuoti lenktynes, rungtyniauti ir puikiai leisti laiką.

Tad kaip matote žaislų ir žaidimų pasirinkimas darželiams bei kitoms ugdymo įstaigoms yra išties didelis. Dėl to tikrai kiekvienas pedagogas suras priemonių kaip paįvairinti vaikams kasdienines ugdymo veiklas bei atrasti puikių naujų pramogų. Visi žaislai ir žaidimai yra kruopščiai atrinkti ir pagaminti iš aplinkai draugiškų medžiagų, todėl yra saugūs naudoti, tačiau rekomenduojama atsižvelgti į gamintojų rekomendacijas, kokiai amžiaus grupei jie yra tinkamiausi. Mūsų elektroninėje parduotuvėje verta apsipirkti dėl to, kad jūs galite įsigyti aukštos kokybės žaislų žemesne kaina nei kitose fizinėse prekybos vietose. Be to, nuolat galite rasti puikių pasiūlymų žaislams ar žaidimų kuriems yra taikoma akcija ar vyksta sezoninis išpardavimas. Tad taip tikrai ne tik atsinaujinsite žaislų kampelį savo darželio grupėje, bet ir suteiksite savo auklėtiniams daug pozityvių emocijų.

Rašyti komentarą
Rašyk
Skambink