BRD-7588 Black - Electric Ride On Car
Which young child wouldn t dream of own ride seeing parent having one and loving using it. Make your children s dream come true with easy to operate, well build and nicely finished off-road car which will take your kids to the playground. It will make family trips and long walks more easy and fun for your children. Black BRD-7588 with electric ride on car. The 38 cm wide soft seat has been finished with black ecological leather for your children comfort. Car is started with the key. After turning it on just select the direction of travel however you shouldn t worry because as a parent you can still have a full control using 2.4G remote control.
Technical information
Engine: 12 V 45W
Battery: 12V 10Ah
Key lock
Halogen lighting
According to the manufacturer s instructions a BRD-7588 car is designed for all kids over 3. The BRD-7588 model along with the battery, charger, remote control and manual user is packed in an original box.
| Papildoma informacija | |
|---|---|
| Spalva | Black |
| Išmatavimai | 112 cm x 70 cm x 63 cm |
| Svoris | 18kg |
| Kita informacija | 65 |
| Reikalingi elementai | 12V10Ah |
| Prekės ženklas | Jeep |
| Rekomenduojama | 2.4G |
| Detalių kiekis | 8 hours |
| Sėdynės | Eco-leather |
| Atidaromos durys | + |
| Saugos diržai | + |
| Naudojimo trukmė | up to 1 hour |
| Muzika ir garsai | MP3 AUX |
| Amortizatoriai | + |
| Ratai | EVA |
| Maks. Greitis | 2-6km/h |
| Šviesos | Headlights |
| Pavarų dėžė | 2 Gears (forward/backward), 3 Speed Modes (slow, normal, fast) |
| Gaminio ilgis centimetrais | 65 |
| Eksplotacinis svoris | 18kg |
| Nuotolinio valdymo pultas | 2.4G |
| Variklis | 4x45W |
| Baterija | 12V10Ah |
| Įkrovimo laikas | 8 hours |
| Stabdžiai | Automatic Upon Gas Release |